KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Krita 7585227
nr 758 5227
Erik Jerken
(1898-1947), Sverige
Krita, Erik Jerken (1898-1947), studie, signerad, bladets mått: 56x42
Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utrop:
400 kr
Såld:
550 kr
måndag 14 maj 2012
kl 18:51:01
500 kr
150 kr
250 kr
350 kr
450 kr